Szczecinek jest niewielkim miastem, z wielkim potencjałem! Cieszymy się, że postanowiłeś nas odzwiedzić. Szukając atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie.
Do dyspozycji gości jest obiekt noclegowy i restauracja. Dodatkowo w ofercie znajduje się Dzienne SPA oraz Sala Klubowa- sala, w której można zorganizować niewielkie spotkania a także zapalić prawdziwe kubańskie Cygaro. W sezonie letnim zapraszamy do ogródka, w którym serwujemy grillowane mięso i świeże lokalne ryby, a także ciekawe smaki piwa. Oryginalną atrakcją, której nie spotkasz w każdym mieście jest wodna taksówka! Do wyboru masz kilka statków, od kilkudziesięciu osobowych do małych, drewnianych barek, które odbiorą Ciebie prosto z przystani przy Resiedence i zabiorą w jedno z wielu ciekawych miejsc przy jeziorze. Polecamy Mysią Wyspę, która w sezonie letnim słynie z morskiego piasku, kąpieliska, molo oraz baru Grill.

Park

Teren miasta należy do jednych z najbardziej malowniczych rejonów województwa zachodnipomorskiego. Tereny lesiste kryją wiele ciekawych tras dla pasjonatów pieszych lub rowerowych przygód. Infrastruktura miasta powstała z myślą o przybywających do Szczecinka turystach, dlatego znajduje się tu wiele obiektów rozrywkowych. Dla osób, chcących być fit polecamy siłownię pod chmurką, bieg lub nordic walking wokół jeziora Trzesiecko ( około 13km) lub jazdę na rowerze. W Szczecinku znajdują się profesjonalne siłownie z trenerem, basen z sauną oraz korty do tenisa ziemnego.

Dla rodziców z dziećmi polecamy park zabaw w samym centrum parku, jeżeli nie dopisze pogoda, w galerii Hosso znajduje się park zabaw dla dzieci.

Sporty wodne

W sezonie letnim polecamy rowery turystyczne i sporty wodne – mogą Państwo skorzystać z oferty nart wodnych na najdłuższym wyciągu w Europie, rowerki wodne, kajaki, wakeboard, wędkarstwo. Najdłuższy wyciąg do nart wodnych w Europie zyskał przychylność profesjonalnych polskich narciarzy wodnych. Wakepark to aż 1100 metrów wodnego szaleństwa w sezonie letnim!

Więcej na SZLOT- szlot.pl

Kino

Gdy nie dopisze pogoda, możesz skorzystać z Kina lub innych atrakcji oferowanych przez SAPIK. Zlokalizowane w centrum miasta kino, regularnie wyświetla premiery wyświetlane na dużych ekranach. By sprawdzić aktualny repertuar, zapraszamy na oficjalną stronę sapik.pl.

Taxi wodna

Niewiele jest miast na mapie Polski, w których można skorzystać z wodnej taksówki. W Szczecinku w sezonie letnim mieszkańcy miasta i goście mogą sprawnie poruszać się po jeziorze Trzesiecko jedną z kilku taksówek wodnych. Mapa przystanków składa się z ciekawych miejsc, m.in. wieża Bismarcka, Mysia Wyspa. Przy hotelu Resiedence również znajduje się przystanek. Taksówki kursują od rana do zachodu słońca. Można je również wypożyczyć na imprezy lub prywatne spotkania.

Statek Bayern, więcej na: www.szczecinek.net.pl

Statek Księżna Jadwiga, więcej na: Statek Jadwiga

Spływ kajakowy

W sezonie letnim istnieje możliwość organizacji spływów kajakowych okolicznymi rzekami i jeziorami Szczecinka. Malownicze, zielone tereny zachęcają do aktywnego odpoczynku oraz podziwiania natury.

Paintball

Na imprezy integracyjne i dla osób o mocnych nerwach polecamy paintball w okolicach Bornego Sulinowa. Paintball to sport ale też zabawa, która integruje grupę. Gra oparta na rywalizacji i dotarciu do wyznaczonego celu, mając w zapasie nie tylko kulki z farbą lecz również siłę i chęci.