Organizacja imprez na sali bankietowej

Prawie każdy z nas choć raz stanął przed wyborem miejsca, w którym zorganizowane miałoby zostać wesele lub imprezę dla większego grona osób. Czasami jednak przybiera to charakter znacznie bardziej formalny i trzeba podjąć konkretne kroki by nie odstąpić od pewnej nieodzownej formy, jaką przybrały formalne imprezy już wiele lat temu. Sala bankietowa powinna dziś spełniać znacznie więcej wytycznych by zapewnić komfort w każdych warunkach. Prostym przykładem może być ogrzewanie dużych powierzchni tudzież ich chłodzenie. Dzisiejsza technologia pozwala na osiągnięcie odpowiedniej temperatury, oświetlenie sali tworzy niepowtarzalny nastrój a odpowiednie nagłośnienie zadba by zabawa taneczna była na wysokim poziomie.

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni sali

Istotnym elementem jest zagospodarowanie dużej przestrzeni dla różnej ilości gości. Sala konferencyjna potrafiąca pomieścić nawet do 500. gości oznacza, znacznie większą inwestycję w dekoracje oraz przygotowanie miejsca dla gości – tutaj mowa zarówno o miejscu przy stole jak i parkiecie do tańca. Istotne jest by sala nie przytłaczała ani nie sprawiała wrażania zbyt wielkiej by nie rozmyć atmosfery, a gościom nie towarzyszyło uczucie, że siedzą na ogromnej hali widowiskowej lub przyciasnej klitce. Sama dekoracja jest używana do transformacji pomieszczeń jakie posiada sala bankietowa w swojej strukturze, a nie wypada ich zwyczajnie zamykać przed gośćmi. Obiekty sal bankietowych, sal weselnych czy też innych podobnych powierzchni posiadają często różne struktury, które można w praktyczny sposób zagospodarować i włączyć w użytkową część imprezy weselnej czy firmowej. Obiekty hotelowe często dysponują sporą powierzchnią tarasu, która pozwoli gościom na chwilowe oderwanie się od epicentrum w jakim trwa cała zabawa. NIe ukrywajmy, że stoły weselne w standardowych układach, łączą się z parkietem, na którym jest dość głośno. Bywało i tak, że klienci wymagali by separować stoły z gośćmi od segmentu tanecznego. Z obserwacji wynika, że nietańczący goście nie muszą przekrzykiwać orkiestry i walczyć z hałasem, przez co są w stanie bawić się znacznie dłużej – tutaj należy jednak pamiętać, że jest to kwestia charakteru imprezy i przeważającego wieku na sali.

sala bankietowa w plenerzewystawna zastawa

 

Dekorowanie kwiatami

Niezależnie od okazji, nieodzowną częścią dekoracji są kwiaty. Wybieramy bukiety na stół, na ściany, do kościoła oraz do pokoju hotelowego. Zdecydowana kolorystyka kwiatów odwraca uwagę i może posłużyć jako znakomita sceneria dla pomieszczeń przygotowywanych na specjalne okazje. W przypadku chrzcin sceneria jest zwykle rozjaśniana, dlatego wybierane są delikatne i jasne typy kwiatów. Sala bankietowa, na której odbywają się imprezy na 100 osób lub więcej, pozwala na zastosowanie tematu przewodniego, dobry dekorator potrafi pomieszać wiele różnych kolorów jednocześnie utrzymując temat przewodni zabawy.

Odpowiednia akustyka i nagłośnienie

Układ jaki prezentuje sala bankietowa znacząco wpływa na to jak zostanie ona nagłośniona. Dźwiękowcy powinni postarać się o jak najlepszą akustykę, maskując przy tym topornie wyglądający sprzęt oraz okablowanie. Nie należy to do łatwych czynności gdy dekoracje są minimalne a z założenia wychodzi na to, że orkiestra albo zespół, zostają wyeksponowani poprzez scenę. Są sytuacje gdzie scena nie jest maskowana dekoracją – zwyczajnie nie jest to wymogiem organizatora. Odpowiednia akustyka sali bankietowej pozwoli gościom na dłuższą zabawę, gdyż nie ma konieczności zwiększania natężenia (głośności) dźwięku, a nie odczuwają zmęczenia hałasem.

kwiaty na weseluimprezy na otwartym powietrzu

 

Pamiętaj o szczegółach

Sala bankietowa wymaga zupełnie innego podejścia w dekorowaniu niż małe pomieszczenia, choćby takie jak restauracja. Czynnikiem regulującym jest również budżet jaki przeznaczamy na wystrój i nie ma co ukrywać, że im więcej powierzchni tym większy budżet będzie potrzebny. Pamiętajmy jednak, że goście muszą być zadowoleni, a nawet zdumieni i warto zadbać by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Related Posts
lions club Szczecinekkawa z ekspresu