Planowanie wakacji z wyprzedzeniem powoli odchodzi do lamusa. „Prawdziwi” miłośnicy podróżowania, wydający na dalekie zagraniczne podróże wszystkie swoje pieniądze, za jedyną rozsądną opcję uznają teraz oferty last minute. Nie każdy jednak musi chcieć z nich skorzystać.

Czy last minute to konieczność?

Niektórzy po prostu nie są w stanie tego zrobić, albowiem nie mogą wziąć sobie urlopu tak zupełnie nagle, bez wcześniejszego zaplanowania, bo gdyby tylko to zrobili, zostaliby wyrzuceni z pracy. Jest to jednocześnie jedna z głównych zalet planowania wakacji z wyprzedzeniem. Dzięki temu, że myśli się o nich często już na rok albo przynajmniej kilka miesięcy do przodu, od razu też można wziąć sobie na nie urlop w idealnie wyznaczonym terminie, nie musząc martwić się o to, że tego urlopu się nie dostanie. Będzie też mogli na spokojnie się spakować – więcej o wyborze i pakowaniu walizki na wakacje tutaj: https://www.buenos.pl/jak-wybrac-walizke-na-podroz-samolotem/.

Łatwiej też o wybór takiego terminu, który pasowałby wszystkim podróżnym. Jeżeli więc jedzie się ze znajomymi czy przyjaciółmi, zwykle jedyną opcją na realizację takiego wyjazdu jest zorganizowanie go ze sporym wyprzedzenie, by wszyscy zdążyli wziąć sobie na niego urlop i wszyscy zrobili to w tym samym terminie, nie dopuszczając do tego, by ktoś musiał zrezygnować z wycieczki wyłącznie z powodu czekającej go pracy.

A jak zaplanować wakacje z wyprzedzeniem, by na nich nie przepłacić?

Tutaj właśnie pojawia się ten główny problem, który często przyjmuje postać podstawowej wady wcześniejszego rezerwowania wczasów. Praktycznie nie da się bowiem skorzystać z żadnych większych rabatów czy ciekawszych promocji, gdy te pokoje hotelowe albo całe wycieczki rezerwuje się normalnie, tak jak robią to wszyscy, z półrocznym wyprzedzeniem. Wakacje last minute bywają więc dużo tańsze. Jeżeli jednak chce się, by podobnie niską cenę zyskały wakacje organizowane z wyprzedzeniem, warto po prostu pomyśleć o nich naprawdę znacznie wcześniej i zacząć je planować… już rok czy nawet dwa lata wcześniej! Co to daje? Otóż takie przedwczesne planowanie daje turystom dostęp do wakacji first minute. To coś podobnego do wakacji last minute, tyle że działającego w drugą stronę. Wakacje first minute też bywają jednak bardzo tanie i to ich główny atut.