Meksyk – kraj Ameryki Północnej jest znany jako miejsce pełne magii i uroku. Charakterystyczna kuchnia, naturalne krajobrazy i zabytki o bogatej historii przyciągają co roku tysiące turystów. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy czas na podróż do Meksyku i jak najlepiej wykorzystać swój pobyt, spakuj walizkę, wykup ubezpieczenie podróżne i kontynuuj czytanie tego artykułu.

Najlepszy czas na rozpoczęcie przygody

Rajskie plaże, dziedzictwo archeologiczne oraz liczne możliwości uprawiania ekoturystyki i przeżycia przygody to atrakcje, z których warto skorzystać w odpowiednim klimacie.

Najlepszy czas na podróż do Meksyku to okres od listopada do kwietnia. Niektórzy nazywają kraje tropikalne „krajami wiecznego lata”. Wynika to z faktu, że nie ma dużej różnicy temperatur między jednym miesiącem a drugim. Jest jednak jeden kluczowy czynnik, który należy wziąć pod uwagę: opady deszczu.

Miesiące wymienione powyżej są uważane za najlepszy czas na podróż do Meksyku, ponieważ jest to okres suchy. Okres od lipca do października jest uważany za porę deszczową. Ale nie mówimy tu o kilku kroplach i tyle. Mowa o ulewnych deszczach, które wprawdzie nie przeszkadzają w zabawie, ale czynią ten okres mniej atrakcyjnym dla turystów.

Gdybyśmy mieli powiedzieć, który miesiąc jest najgorszy do odwiedzenia tego terytorium, prawdopodobnie powiedzielibyśmy, że maj. Wynika to z faktu, że jest to okres szczególnie gorący i ulewny.

Mówimy jednak o kraju o powierzchni 1,973 mln km², więc głupotą byłoby zakładać, że wszystkie regiony będą miały takie same warunki klimatyczne. W zależności od wysokości nad poziomem morza klimat będzie się różnił. Przyjrzyjmy się najlepszemu czasowi na podróż do Meksyku według regionu.

Najlepszy czas na podróż do Cancun

Każdy czas jest dobry, aby odwiedzić Cancun, jednak jeśli mielibyśmy wybrać okres na spędzenie kilku dni w tym regionie, powiedzielibyśmy, że jest to okres od grudnia do maja. Początek lipca to sezon huraganów w Cancun i chociaż w ostatnich latach nie odnotowano większych szkód spowodowanych przez huragany, jak to się mówi: lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Najlepszy czas na podróż do stolicy

Mexico City jest położone w centralnej części kraju, w regionie o łagodnych temperaturach ze względu na dużą wysokość ponad 2000 metrów nad poziomem morza.

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy czas na podróż do Mexico City i podziwianie tej wspaniałej stolicy, powinieneś wiedzieć, że różnica temperatur w ciągu dnia jest większa niż we wspomnianym wcześniej Cancun.

W tym miejscu pora sucha trwa od października do grudnia, a temperatury wahają się od 11 stopni Celsjusza w nocy, kiedy trzeba się ciepło ubrać, do 24 stopni Celsjusza w ciągu dnia, kiedy jest znacznie przyjemniej.

Albo zawsze możesz skorzystać z wycieczki zdrowotnej i sprawdzić najpiękniejsze ścieżki rowerowe w Lublinie i okolicach.