Planując wycieczkę do Niemiec, warto wyruszy c na Bawarię. Nasze Biura Podróży posiadają bogatą ofertę wycieczek do Tego kraju, co ma związek z częstymi wyjazdami Polaków do tego kraju za pracą. Bawaria to najchętniej odwiedzany przez turystów region Niemiec. Region ten odznacza się pięknymi krajobrazami, wysokimi górami oraz bajecznymi zamkami, co zachęca odwiedzających do zwiedzania.

Kraina ta ma wiele ciekawych historii, które warto poznać. Jak każdy wie, w stolicy Bawarii odbywa się co roku słynny festyn zwany Oktoberfest, podczas którego można pojeździć konno oraz udać się na spływ tratwą w dół rzeki Izary.

W czasie tego festynu można potańczyć oraz zobaczyć wielkie parady powozów. Jeżeli już jesteśmy na Bawarii to warto przenieść się z Monachium do słynnego miasteczka jakim jest Oberammergau, które słynie z przedstawień pasyjnych. Przedstawienia z udziałem aktorów, wcielających się w role biblijne zaskakują wielu widzów. Przedstawienia biblijne mają miejsce, by oddać pamięć historii związanej z ” czarną śmiercią”’, która oznacza według legendy ochronę miasta przed zarazą. Bedąc już na wycieczce w Niemczech warto zajrzeć do jednej z wielu restauracji z kuchnią narodową i skosztować smacznego miejscowego bigosu zwanego sauerkraut, czy też lebkuchen czyli pysznego ciasta o smaku imbirowym.

Wielu turystów odwiedza Bawarię po to, by pojeździć na nartach. Kiedy planujemy weekend, czy też wycieczkę kilkudniowa to warto wybrać się do naszych sąsiadów. Wycieczka do Niemiec na pewno zrobi nam dobrze. Odległość nie jest ogromna, dlatego warto tez pojechać tam własnym środkiem lokomocji.

Na Oktoberfest możesz wybrać się ze swoim czworonogiem. A jeżeli chcesz znaleźć świetna miejsca na wakacje z psem w Polsce, zapraszamy na Turystyka Info.